Zirkonyum Kaplama Diş

Zirkonyum Kaplama Diş

ZİRKONYUM KAPLAMA DİŞ

Diş kaplamaları, çatlamış veya kırılmış dişleri korumak, güçlendirmek veya görünüşlerini düzeltmek, beyazlatma işlemlerine yanıt veremeyen renk problemi olan dişlerde estetik amacıyla yapılan işlemlerdir.

Hastalarımızın diş hekiminden beklediği ve diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, doku uyumu, sağlamlık ve doğallık alanında günümüze kadar ulaşılmış olan en yüksek kaliteye sahip ürün, zirkonyum diş kaplamasıdır.

Porselen kron ve köprü uygulamalarında dayanıklı olması nedeniyle metal bir alt yapı kullanılır. Fakat bu metal alt yapının diş etleri, diş dokusu, genel vücut sağlığı ve estetik açısından mahsurları bilindiğinden, zamanla metale alternatif bir malzeme arayışı ortaya çıkmış ve zirkonyum destekli restorasyonlar kullanılmaya başlanmıştır. Zirkonyum oldukça dayanıklıdır ve iyi bir ışık geçirgenliğinden ötürü doğal bir yapıya sahiptir.

Zirkonyum alt yapı, doğada bulunan ve daha kolay anlaşılır haliyle ”granitler” gibi çıkarılan beyaz metaldir. Dolayısıyla günümüzde de halen ağırlıkla uygulanan metal destekli ya da metal altyapılı porselenlerden farkı olarak alt yapısı beyaz renkli porselenler elde edilir. Ayrıca normal metalden baskı ve gerilme kuvvetlerine karşı çok daha dayanıklı oluşu, özellikle ısırma ezme gibi hem yatay hem de dikey kuvvetlerin çokça uygulandığı ağız ortamı için mükemmel bir alternatiftir.

Zirkonyum alt yapılı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar estetik olmaları, hem de arka dişlerde kullanılabilecek kadar sağlam olmaları sebebiyle hastalarımıza güvenle önermekteyiz.

Zirkonyum diş yaptıranların yorumları genellikle %99 oranında olumlu olmuştur. Bu sebeple her geçen gün tercih edilen hasta sayısı artış göstermektedir. Gönül rahatlığı ile zirkonyum diş yapabilmekteyiz.

Hastalarımıza Zirkon Kaplamaları Neden Önermekteyiz?

* Zirkonyum doğal bir mineraldir. Vücutta alerjik bir reaksiyona yol açmadığından kaplamaların diş eti ile kısa veya uzun vadede bir uyumsuzluk sorunu çıkmamaktadır. Diş etleri çekilmediği için bu kaplamalar uzun sure kullanılabilmektedir.

* Zirkonyum kaplamaların ışık yansıtma özellikleri daha iyi bir yapıdadır. Çok daha doğal ve estetik görünmeleri sebebiyle tercih edilmektedir.

* Zirkonyum diş kaplamaları metale karşı alerjisi olanlar için kullanılacak en iyi yöntemdir.

* Zirkonyum kalıcı dişlerin çıkmasından itibaren her yaşta hasta için uygulanabilen bir yöntemdir.

Zirkon Kaplamanın Gerekli Olduğu Durumlar

* Eğer büyük bir çürüğünüz olmuşsa dolguyu sağlamca tutacak ve fonksiyonunu sürdürecek diş maddeniz kalmamış olabilir,

* Dişinizde kompozit bonding ile giderilemeyecek büyük bir çatlak oluştuysa,

* Dental Implant üzerine diş fonksiyonu oluşturması amacıyla,

* Kanal tedavisi sonrası dişi güçlendirmek amacıyla,

* Estetik problemleri gidermek, istenen bir gülüş oluşturmak amacıyla,

* Diş renginizden memnun değilseniz ve diş beyazlatma yöntemleri ile istediğiniz beyazlığa ulaşamıyorsanız zirkon kaplama yapılması sizin için uygundur.

Dt. Şeyda Kızılırmak muayenehanesi ile iletişime geçerek tam seramik restorasyonlar ve zirkonyum destekli restorasyonlar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

RANDEVU ALIN