Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Neden Yapılıyor?

İnsanlar arasında ilk tanışma, karşılaşma ve ilk görüş çok önemlidir. Ahenkli yumuşak bir gülümseme her zaman olumlu bir iletişime katkı sağlar. Günümüz diş hekimliğinde doğal bir gülüş için kişinin fiziğine ve karakterine özgün diş tasarımları yapılmaktadır. Gülüş tasarımında, bireylerin artan estetik talebi ile doğallık ve fonksiyonu birleştirerek mükemmel sonuçlar elde edilmiştir. Günümüz diş hekimliği, bulunan yeni teknikler ve tasarımlar ile hekim ve hastaların bütün estetik beklentilerini karşılayacak ölçüde gelişmiştir. Kişiden kişiye değişen belli faktörler, gülümsemeyi etkiler. Gülüşü etkileyen bu faktörler cinsiyet, yüz şekli, yaş, dudak yapısı, diş etleri ve dişler olarak bilinmektedir.

Tasarım Hastayla Birlikte Özel Olarak Planlanır

Gülüş tasarımı, kişinin beklentisi, yüz anatomisi ve diş hekiminin görüşü doğrultusunda hasta ile birlikte planlanır. Gülüş tasarımının amacı, kişiye doğal, beyaz ve estetik bir görünüm kazandırmaktır. Bu uygulama için Protez Uzmanı, Periodontoloji Uzmanı (Diş Eti Hastalıkları Uzmanı) ve Ortodonti Uzmanı birlikte çok disiplinli bir tedavi uygulanır.

Tedavi Sürecinde Yapılanlar

* Gülüş tasarımı tedavisinde, hastada tespit edilen sorunlar, gelişen farklı yöntemlerle kolaylıkla çözülebiliyor. Dişteki basit renkleşme sorunları beyazlatma işlemi ile giderilirken, ön bölgedeki estetik sorunları kompozit bondingleme veya porselen laminate veneer uygulamaları ile ideal olarak çözümlenebilmektedir.
* Arka dişlerdeki sorunlar ise porselen onley ya da veneerler ile çözülmektedir. Böylece hem estetik hem de kişinin çiğneme fonksiyonu ve fonasyonu (konuşma) doğal sınırları içerisinde yeniden şekillendirilir.
* Gülüşünüzden memnun değilseniz, gülerken ağzınızı kapatıyorsanız, dişlerinizin şeklinden rahatsızsanız ve dişlerinizin rengini beğenmiyorsanız gülüş tasarımı yaptırabilirsiniz.
* Hastanın mevcut durumuna göre yapılacak tedavilere göre seans sayısı değişebilir. Tedavi bazen tek seansta bazen de birkaç haftada tamamlanabilir.
* Gülüş tasarımı beyazlatma, bonding, kompozit lamine, porselen lamine, zirkonyum destekli porselen kaplamayla yapılabilir. Hasta için doğru olan tedavi seçeneği muayene sonrasında diş hekiminiz tarafından önerilecektir.

Dt. Şeyda Kızılırmak muayenehanesi ile iletişime geçerek gülüş tasarımı, estetik diş hekimliği, gülüş tasarımı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

RANDEVU ALIN