İmplant

İmplant

Dental İmplant ve İmplant Tedavisi Nedir?

Diş Hekimliğinde implant (dental implant), çeşitli nedenlere bağlı olarak kaybedilen ya da eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, doğal bir diş gibi görünen ve genelde titanyumdan üretilen yapay diş kökleridir. İmplantlar, eksik dişlerin yerine yerleştirilen yapay diş olarak bilinen vida formunda yapılardır. Yapay implant diş, işlev olarak eski dişin yerine geçtiği için diğer dişlerden ayırt edilemeyecek kadar doğal görünüme sahiptir.

Dental implant uygulamasıyla, diş kaybı ile ortaya çıkan çene kemiği erimesi gibi büyük problemler implant sayesinde durdurulabilir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde implantlar çok daha kolay, ağrısız ve hızlı şekilde uygulanabilmekte. Dental implantlar, kaplama veya protezlere oranla daha iyi bir kullanım sağlar. Çiğneme ve konuşma gibi fonksiyonlar, dental implant sayesinde sorunsuz yerine getirebilmektedir.

Dental İmplantın Avantajları Nelerdir?

İmplant tedavisi her bir hastaya özgün olarak planlanır ve uygulanır. İmplant uygulaması ile eksik dişler telafi edilirken, sağlam olan komşu dişlerin küçültülüp şekillendirilmesine gerek duyulmaz. Doğal diş gibi görünür ve hissettirir. Çiğneme fonksiyonu eksiksizdir. İmplant, kuron ve köprü protezlerin desteklenmesini sağlar.

Tedavi ve Süresi

Dental implant cerrahi bir işlemdir ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir. İmplant tedavisi, lokal anestezi altında uygulandığı için hastalar işlem esnasında hiçbir şey hissetmezler. Sonrasında çok hafif ağrı olabiliyor. Bu süreçte hekimin tavsiye edeceği ilaçlar kullanılıyor. İmplant tedavisi için bir haftalık süre yeterlidir. İlk aşama implant tedavisi ile başlar. İkinci aşamada implantın kemiğe kaynaması beklenir. Bekleme süresi, 3-6 aylık zaman dilimini kapsayabilir. Sonrasında implantın üzerine gelecek porselenler yapılır.

Dt. Şeyda Kızılırmak muayenehanesi ile iletişime geçerek dental implant ve dental implant fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

RANDEVU ALIN